Ślub dla LGBT

Pary ze środowisk LGBT nie mogą w Polsce zawrzeć związku małżeńskiego, który w świetle przepisów prawa uczyni ich małżeństwem tak jak pary heteroseksualne. Na szczęście z pomocą przychodzi ślub humanistyczny, który daje możliwość spełnienia marzenia o ślubie z ukochaną osobą, niezależnie od jej płci. Miłość to Miłość i uważamy, że jej manifestacja nie powinna być niczym ograniczana. I choć po ceremonii humanistycznej para jednopłciowa nie staje się formalnie małżeństwem to może uzupełnić ceremonię zaślubin formalnym aktem spisania umowy partnerskiej.

Umowa partnerska spisywana jest w obecności notariusza i pomaga prawnie uregulować kwestie związku pary jednopłciowej. Umowa partnerska należy do tzw. umów nienazwanych co oznacza, że możecie zawrzeć w niej wszelkie postanowienia. Aby uczynić Waszą ceremonię kompletną zachęcamy do zaproszenia na zaślubiny symboliczne notariusza aby w czasie zaślubin złożyć podpisy w jego/ jej obecności (analogicznie do podpisów składanych przy urzędniku Urzędu Stanu Cywilnego przy ślubie cywilnym).

Wasza ceremonie humanistyczna przebiegnie według scenariusza, który wspólnie wypracujemy. Jeśli zechcecie, to z przyjemnością opowiemy Waszą historię poznania i/lub związku, pomożemy Wam w napisaniu indywidualnych przysiąg małżeńskich oraz dobraniu rytuału ślubnego. Jeśli zdecydujecie się na tradycyjną wymianę obrączek to możecie uzupełnić ją dodatkowym rytuałem jak np. wiązanie dłoni, rozpalenie świecy jedności itp. Wasza ceremonia może odbyć się w gronie najbliższych, z lub bez świadków albo jako ceremonia tylko we dwoje/ we dwie. Wszystko uzależnione jest od Waszych preferencji i wyobrażeń na temat zaślubin. My z ogromną przyjemnością zrealizujemy każdy Wasz pomysł aby celebrować tak ważne wydarzenie jak Wasz ślub!

Fot. Give Me Light
Podobają Ci się
nasze realizacje?
SPRAWDŹ TERMIN I OFERTĘ