Ślub Łączony

Ślub humanistyczny to uroczystość dla Par poszukujących niekonwencjonalnych i znaczących doświadczeń. Ceremonia ta pozwala na pełną personalizację, ekspresję indywidualności oraz uwzględnienie różnorodnych tradycji. W idei ślubu humanistycznego jest mnóstwo przestrzeni na wartości i wizję Młodej Pary, bez pośpiechu, w pełnym poszanowaniu uczucia między dwojgiem ludzi. Ślub symboliczny jest pełen bezgranicznej miłości. W ceremonii zaślubin jest przestrzeń na Wasze wartości, światopogląd oraz pełną personalizację. Tak, by ta chwila była Waszym wymarzonym wspomnieniem. W czasie ceremonii humanistycznej nie ma miejsca na prawa i obowiązki małżonków – to domena ceremonii urzędowych.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego musi przeprowadzić ślub cywilny według ściśle określonych zasad, ujętych w odpowiednich aktach prawnych. To dlatego urzędnicy nie zawsze wyrażają zgodę na lokalizację zaślubin czy ich formę, jaką preferują Pary Młode. Spełnienie warunków określonych w ustawie jest niezbędna do tego aby ślub cywilny pociągał za sobą skutki prawne i tym samym czynił parę małżeństwem w świetle polskiego prawa. Na szczęście żadne przepisy prawne nie zabraniają połączenia ślubu cywilnego z ceremonią symboliczną.

Ślub łączony, to scenariusz ceremonii oparty na historii poznania, na planach na przyszłość. To także przysięga pisana Waszymi słowami, wspólny rytuał. A to wszystko przeplecione głosem Urzędnika, który w sposób formalny spoi Wasz związek. Kilka pięknych zdań, wypowiedzianych prosto z serca do ukochanej osoby - przysięga na ślubie symbolicznym jest absolutnie wyjątkowym momentem. Moment wypowiadania wyjątkowych słów przysięgi, to prawdziwa mieszanka emocji - od uśmiechu po wzruszenie.

Dokładny przebieg zaślubin łączonych wymaga ustalenia szczegółów między Mistrzem Ceremonii Ślubnych a Kierownikiem USC. Po stronie Pary Młodej pozostaje poinformowanie urzędnika o zamiarze połączenia obydwu ceremonii i przekazaniu namiarów na osoby prowadzące.
Dzięki połączeniu ceremonii symbolicznej ze ślubem cywilnym, przeżyjecie niezwykłą, personalizowaną ceremonię zaślubin, pełną dobrych emocji a jednocześnie staniecie się małżeństwem w świetle polskiego prawa,

Chcecie wiedzieć więcej, sprawdźcie wpis na naszym blogu zatytułowany: „Ślub humanistyczny z urzędnikiem”.

Fot. Beata Czerner Photography
Podobają Ci się
nasze realizacje?
SPRAWDŹ TERMIN I OFERTĘ