Ślub Symboliczny

Ślub symboliczny - to uroczystość, która przypadnie Wam do gustu, jeżeli przebieg ceremonii ślubu cywilnego nie oddaje w pełni Waszego przekonania o tej wyjątkowej chwili, ze względu na chociażby urzędowy charakter uroczystości. A także w przypadku, gdy tego rodzaju ślub oraz ślub wyznaniowy nie jest dla Was możliwy, z różnych przyczyn.

Ślub ten jest bardzo osobisty i spersonalizowany, w efekcie czego staje się niezapomnianym, nadzwyczajnym wydarzeniem. Ceremonia jest oparta na Waszej wizji, a na jej podstawie opracowujemy scenariusz, który może przybrać formę mniej lub bardziej oficjalną, mniej lub bardziej tradycyjną. Najważniejszą chwilą podczas uroczystości jest przysięga, która złożona jest z Waszych osobistych wyznań i słów płynących prosto z serca. Często ceremonia uzupełniana jest jednym z rytuałów ślubnych jak np. łączenie ziaren piasku, rozpalenie świecy jedności itp. Chętnie realizujemy indywidualne rytuały, które wynikają z motywu przewodniego uroczystości jak np. sadzenie drzew, mieszanie wina, pisanie listów miłosnych itp.
Jeśli czujecie, że tradycyjna ceremonia ślubna nie jest w Waszym stylu, ale nie macie jeszcze koncepcji na uroczystość, z przyjemnością zainspirujemy Was ciekawymi pomysłami.

Ślub symboliczny nie pociąga za sobą skutków prawnych. Jest to ceremonia w pełni dla Was i Waszych bliskich, byście mogli cieszyć się tą wyjątkową chwilą i przeżyć ją w upragniony sposób.
Nie ma przeszkód, by ślub symboliczny wzięli rozwodnicy lub osoby tej samej płci. Tego rodzaju ceremonia może być również uzupełnieniem ślubu cywilnego lub konkordatowego bądź pomysłem na odnowienie ślubów i świętowanie kolejnej rocznicy.

Decydując się na ślub symboliczny przeżyjecie ceremonię zaślubin w nietuzinkowy sposób, spełnicie wszystkie ślubne pragnienia, niezależnie od tego czy marzycie o ślubie w powietrzu, pod wodą czy po prostu w ogrodzie. Realizacja formalności przedślubnych ogranicza się do minimum i w zdecydowany sposób upraszcza przygotowania do ślubu międzynarodowego. Dlatego też tego rodzaju ślub jest ogromnym ułatwieniem dla par międzynarodowych.

Ślub symboliczny może przybrać formę ślubu humanistycznego, ślubu stylizowanego lub uniwersalnego..

Fot. Olga Krakowska
Podobają Ci się
nasze realizacje?
SPRAWDŹ TERMIN I OFERTĘ