10 sposobów na personalizację ślubu humanistycznego

Ślub humanistyczny jest pełen miłości, bezgranicznej. W tej ceremonii jest również przestrzeń na Wasze wartości, światopogląd oraz pełną personalizację, czyli dostosowanie uroczystości do Waszych indywidualnych preferencji i upodobań. W końcu, to Wasz dzień. Wymarzony!

Ślub humanistyczny – w jaki sposób spersonalizować ceremonię?

Możliwości jest naprawdę wiele, tak wiele jak tylko jest w stanie unieść Wasza wyobraźnia Poniżej przedstawimy kilka pomysłów, które pomogą Wam w pełni oddać siebie, podczas ceremonii zaślubin, sprawiając, że będzie ona jedyna w swoim rodzaju i szyta na miarę Waszych potrzeb:

  • motyw przewodni
  • miejsce ceremonii zaślubin
  • termin i godzina ślubu
  • scenariusz uroczystości
  • mistrz ceremonii ślubnych
  • Przysięgi małżeńskie
  • papeteria ślubna
  • garderoba i stylizacja Pary Młodej
  • dodatkowy rytuał ślubny
  • repertuar muzyczny

Motyw przewodni ślubu humanistycznego

Żeby Wasza ceremonia wyglądała spójnie, dobrze kiedy obierzecie motyw przewodni tej uroczystości. Może to być styl, np. boho, glamour, może to być kolor, np. wdzięczna eukaliptusowa zieleń czy energetyczna, soczysta pomarańcza, ale charakteru ceremonii może dodać również akcent przypominający o Waszej osobowości czy hobby. Jeśli jest coś, co kochacie robić od lat i coś, co jest Waszą ogromną pasją, bez której nie wyobrażacie sobie życia, to może warto rozważyć akcenty na ślubie, które na to wskazują? Wasi Goście znają Was doskonale, więc na pewno miło Ich zaskoczycie takim detalem. Kreatywność nie zna granic, florysta/dekorator pięknie zbierze Wasze myśli w całość i dokona rzeczy nawet niemożliwych.

stylizacja ślubu humanistycznego w polsce
Fot. Pytlik & Bąk. Slub humanistyczny stylizowany
stylizacja ślubu humanistycznego w polsce
Fot. Pytlik & Bąk. Slub humanistyczny stylizowany

Miejsce Ceremonii Zaślubin

W zależności od tego, jakim motywem przewodnim się pokierowaliście, dostosujcie do tego kierunku miejsce Waszych zaślubin. Jeśli marzy Wam się sielski, romantyczny ślub rustykalny, to lepiej będzie wybrać otoczenie cichego, spokojnego domku pod lasem lub kwiecistej łąki, które w zupełności oddadzą charakter uroczystości.

Po więcej inspiracji zapraszamy do tego wpisu: https://slubsymboliczny.pl/pl/blog/miejsce-na-slub-humanistyczny-jak-wybrac-idealne-miejsce-na-slub-symboliczny

ślub humanistyczny katowice
Fot. Olga Krakowska. Slub symboliczny w plenerze

Termin i godzina slubu symbolicznego

Jesteście w tak komfortowej sytuacji, że możecie śmiało wybrać sobie termin i godzinę ceremonii, nie musząc dostosowywać się do żadnej z instytucji. Zatem – ślub na wzgórzu w promieniach wschodzącego słońca i w otoczeniu budzącej się do życia natury? Jest to możliwe!

Scenariusz uroczystości zaslubin humanistycznych

To nic innego jak harmonogram ceremonii, który okazuje się dla przyszłych małżonków strzałem w dziesiątkę! Wszelkie godziny, przyjazdy, najważniejsze punkty wydarzenia na liście, z którą jesteście zapoznani i która daje Wam niezwykłe uczucie spokoju.

Jak już wiecie ślub symboliczny, to Wasz czas, Wasza chwila. Jeśli w Waszym sercu jest rock&roll, to pokażcie to światu.

Mistrz Ceremonii Slubnych

To osoba, która jest odpowiedzialna za prowadzenie Waszego ślubu i która na długo pozostanie w Waszej pamięci. Warto więc poświęcić chwilę na bliższe poznanie tej osoby. Sprawdźcie, czy czujecie się zrozumiani i zaopiekowani oraz czy dobrze Wam się ze sobą rozmawia, czy czujecie się przy tym swobodnie.

Naszych Celebrantów bliżej poznacie w zakładce Mistrz Ceremonii, gdzie możecie przeczytać o każdym z Nich kilka słów, a także wysłuchać nagrania: https://slubsymboliczny.pl/pl/mistrz-ceremonii

Mistrz Ceremonii szkolenie
Adrianna Nadolska. Mistrz Ceremonii Slubnych na slub humanistyczny

Przysięgi małżeńskie na slub humanistyczny

To Wasza miłość pisana słowami. To najpiękniejsze wyznanie swoich uczuć. To wyjątkowa opowieść o Waszej historii i Waszych marzeniach, a nierzadko wyzwaniach, które razem bądź osobno musieliście pokonać, by stać w tym właśnie miejscu. Warto poświęcić czas na wsłuchanie się w siebie i przelanie na papier tego, co jest ukryte głęboko w Was. Nikt tak pięknie nie opowie o Waszej miłości, jak Wy sami.

Więcej na ten temat poczytacie w tym artykule: https://slubsymboliczny.pl/pl/blog/przysiega-na-slub-humanistyczny-jak-poprawnie-napisac-przysiege-malzenska

ślub humanistyczny w plenerze
Fot. Anastasia Karpowicz. Slub symboliczny krakow

Papeteria slubna

Papeteria, to genialny pomysł, jeśli mowa o personalizacji. Poczynając od zaproszeń, po detale, które będą zdobiły miejsce ceremonii. Np. bardzo dobrym pomysłem jest postawienie tablicy powitalnej dla Gości, to szalenie miły akcent, który na pewno sprawi wiele radości przybyłym Gościom.

ślub humanistyczny w polsce
Fot. Szymon Olma. Papeteraia slubna.

Stylizacje Młodej Pary

Jak już wiecie ślub symboliczny, to Wasz czas, Wasza chwila. Jeśli w Waszym sercu jest rock&roll, to pokażcie to światu. A jeśli kochacie naturę i spokój, to postawcie na ślub humanistyczny boso, lnianą koszulę, zwiewną sukienkę i cieszcie się tym, że jesteście sobą!

ślub humanistyczny stylizowany
Fot. Pytlik & Bąk. Slub humanistyczny stylizowany
ślub humanistyczny stylizowany
Fot. Pytlik & Bąk. Slub humanistyczny stylizowany

Rytuał ślubny

W tym temacie na naszym blogu znajdziecie osobny artykuł, który na pewno rozwieje Wasze wszelkie wątpliwości, zapraszamy: https://slubsymboliczny.pl/pl/blog/rytualy-symboliczne-na-slub-humanistyczny . Jednak warto dodać, że moment wykonywania rytuału, to niezwykle ważna część ceremonii, więc warto żeby współgrał z Wami i z Waszymi wartościami. Wybór jest niezwykle bogaty, więc wierzymy, że na myśl o którymś z nich serca zabiją Wam mocniej!

rytualy na ślub humanistyczny
Fot. Karolina Bulanowska. Rekwizyty do rytualu slubnego.
rytualy na ślub humanistyczny
Fot. Karolina Bulanowska. Rekwizyty do rytualu slubnego.

Repertuar muzyczny na ślub symboliczny

Tutaj macie wielkie pole do popisu! Jesteście zagorzałymi fanami Elvisa, Beatlesów, Stones’ów czy polskiego Maanam’u? Niech muzyka z Waszych ukochanych winylowych płyt będzie z Wami i w tym ważnym dniu! Zapisując przy tym w pamięci piękne wspomnienie zamknięte w piosence A może klasyka, muzyka na żywo - kojące dźwięki skrzypiec, wiolonczeli, kontrabasu czy nawet pianina? W tym towarzystwie ślub będzie absolutnie wyjątkowym wydarzeniem!

muzyka na ślub humanistyczny
Fot. Olga Krakowska. Oprawa muzyczna slubu.
SPRAWDŹ TERMIN I OFERTĘ