Ile kosztuje ślub humanistyczny?

ślub humanistyczny w polsce
Fot. Dariusz Bundyra Ślub humanistyczny Danusi i Semiego.

Cena za prowadzenie ślubu humanistycznego zależy od kilku elementów. Najważniejszy z nich to termin ślubu oraz planowany scenariusz. Ślub humanistyczny w tygodniu będzie tańszy od ślubu odbywającego się w weekend czy dni świąteczne. Jeśli Wasza uroczystość wymaga tłumaczenia na język obcy, to powinniście liczyć się ze wzrostem ceny. Podobnie jeśli chcecie połączyć ślub humanistyczny ze ślubem cywilnym.

Podstawowa cena na sezon 2024, wynosi 2090zł.

Co obejmuje koszt ślubu humanistycznego?

Bazowa cena obejmuje:

 1. dedykowanego opiekuna, z którym ustalicie wszelkie szczegóły ślubu symbolicznego

  Opiekun pomoże wypracować spersonalizowany scenariusz ślubu ale również wspomoże Was w wielu kwestiach natury organizacyjnej. Podpowie jakie rozwiązania będą, w przypadku Waszego ślubu najlepsze, np. w ramach miejsc siedzących, nagłośnienia itp. Opiekun to również osoba, z którą mogą skontaktować się Wasi bliscy lub świadkowie, którzy być może mają w planie aktywny udział w Waszej ceremonii.

 2. przygotowanie spersonalizowanego scenariusza ślubu humanistycznego

  W ramach współpracy między Wami i opiekunem, powstanie finalna wersja scenariusza uroczystości. Zanim to się jednak stanie, w międzyczasie powstawać będą jej poszczególne wersje, dzięki którym po woli będziecie mogli zobaczyć finalny kształt ceremonii. Prace nad scenariuszem zaczynamy około 3 miesiące przed datą ślubu. Scenariusze ślubów, które tworzymy to opracowania, które zajmują wiele stron A4. Dzięki scenariuszowi Wy oraz Wasi bliscy będziecie świadomi co, gdzie, jak i kiedy wydarzy się.

 3. poprowadzenie ceremonii przez certyfikowanego Mistrza Ceremonii Ślubnych

  Wszyscy nasi Mistrzowie Ceremonii przeszli kilkuetapową rekrutację oraz specjalistyczne szkolenie do prowadzenia uroczystości zaślubin. Dzięki czemu są kompleksowo przygotowani do tego aby spełniać Wasze ślubne marzenia.

  To Wy wybieracie Mistrza Ceremonii, który ma poprowadzić Wasz ślub. Rekomendacje Mistrzów, dostępnych w terminie Waszego ślubu, wysyłamy początkiem roku, w danym sezonie ślubnym. Wówczas wszyscy znamy już grafiki pracy i urlopów.
  Jeśli z jakichkolwiek przyczyn losowych, wybrany przez Was Mistrz Ceremonii, nie będzie mógł poprowadzić ślubu, zapewnimy zastępstwo.

 4. koordynację wydarzenia w zakresie współpracy z oprawą muzyczną oraz innymi wykonawcami usług ślubnych

  Aby zapewnić Wam spokój w dniu ślubu i zoptymalizować przebieg ceremonii, kontaktujemy się z muzykami, fotografem i filmowcem w celu doprecyzowania szczegółów.

ślub humanistyczny w plenerze
Fot. Dariusz Bundyra Ślub symboliczny Danusi i Semiego.

Dodatkowo, na życzenie (w ramach bazowej ceny) oferujemy:

 1. pomoc w napisaniu indywidualnej przysięgi małżeńskiej na ślub humanistyczny

  Indywidualna przysięga małżeńska to jeden z najważniejszych elementów ślubu symbolicznego. Chętnie zainspirujemy Was do jej przygotowania i pomożemy w dopracowaniu finalnego kształtu.

 2. pomoc w napisaniu historii poznania

  Historia poznania pary młodej, to jeden z najciekawszych elementów ślubu humanistycznego. Szczególnie ciekawy dla gości i niezwykle wartościowy dla nas w celu personalizacji Waszej uroczystości. Chętnie pomożemy Wam w przygotowaniu historii poznania, inspirując i wprowadzając korekty w tekście.

 3. prowadzenie rytuału ślubnego na ślub humanistyczny

  Jeśli zapragniecie uzupełnić lub zastąpić tradycyjną wymianę obrączek, innym rytuałem ślubnym to poprowadzimy go dla Was. Prowadzimy również rytuały łączone tj. składające się z więcej niż jednego rytuału. To jaki rodzaj rytuału będzie najbardziej pasował do Was i do charakteru uroczystości, ustalamy na etapie prac nad scenariuszem ślubu.

 4. ślubny akt pamiątkowy

  W czasie ślubu humanistycznego możecie podpisać specjalnie przygotowany akt pamiątkowy i otrzymać go na zakończenie uroczystości. Akty pamiątkowe, które przygotowujemy wręczamy w specjalnych okładkach tak aby na długo stanowiły dla Was pamiątkę.

 5. pomoc w rezerwacji usługodawców ślubnych (florysta, oprawa muzyczna, dodatkowe nagłośnienie itp.)

  W razie potrzeby chętnie służymy pomocą w organizacji wykonawców usług ślubnych. Szczególnie jeśli organizacją ślubu zajęliście się relatywnie późno, nasza pomoc zdecydowanie ułatwi Wam organizację. Sprawdzimy dostępność usługodawców i skontaktujemy Was z nimi.

 6. próbę ślubu humanistycznego

  Dla par, które preferują takie rozwiązania, przeprowadzamy próby ślubu online. Zaaranżujemy taką próbę w terminie dogodnym Wam i Mistrzowi. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie uda się przeprowadzić próby online to zawsze możecie skorzystać z tej opcji, w dniu ślubu. Nasi Mistrzowie przyjeżdżają na miejsce zaślubin z duży wyprzedzeniem i możliwe jest jeszcze skonsultowanie tematów, które nie dają Wam spokoju. Jednak gdyby i ta próba nie doszło do skutku, to niczym się nie martwcie – Mistrz Ceremonii przeprowadzić Was płynnie przez całą uroczystość. Prowadzeniem ceremonii ślubnych zajmujemy się już od kilkunastu lat i wiemy co robimy. Próba ślubu to propozycja na zapytania naszych par ale uważamy, że nie jest konieczna aby Wasza uroczystość była wyjątkowa i przebiegła zgodnie z wypracowanym planem.

mistrz ceremonii ślubnych
Fot. Dariusz Bundyra Mistrz Ceremonii Ślubnej poprowadził uroczystość Danusi i Semiego

Dojazd Mistrza Ceremonii Ślubnych do miejsca zaślubin.

Do ceny bazowej, podanej powyżej, należy doliczyć koszt transportu Mistrza Ceremonii. Ten uzależniony jest od miejsca skąd przyjedzie do Was prowadzący. W pierwszej kolejności, zarekomendujemy Wam osoby zlokalizowany najbliżej miejsca zaślubin. Stanowimy liczny zespół, zlokalizowany w różnych zakątkach Polski. Co dodatkowo daje Wam pewność, że w razie nieplanowanego zdarzenia (np. choroba prowadzącego itp.,) zapewnimy zastępstwo. W ramach transportu liczymy koszt 1zł/km.

Jakie są dodatkowe koszty związane ze ślubem humanistycznym?

Jeśli zdecydujecie się na rytuał ślubny, dodatkowy koszt stanowią rekwizyty do tego rytuału. W zależności do tego na jaki rytuał zdecydujecie się, potrzebne będą odpowiednie rekwizyty. Dla przykładu na potrzeby rytuału łączenia kolorowych piasków, potrzebne są kolorowe piaski oraz naczynia, z których je przesypiecie a także naczynie, do którego wsypiecie piaski. Rekwizyty do rytuałów możecie zakupić we własnym zakresie lub zlecić to nam. Niektóre rekwizyty możemy Wam wynająć ale niektóre wymagają zakupu (szczególnie te, które po ślubie, pozostają Waszą własnością). Prowadzenie rytuału ślubnego (niezależnie od jego rodzaju czy też długości trwania) wliczone jest w podstawową cenę.

Z uwagi na to, że przygotowujemy spersonalizowane ceremonie zaślubin, każda uroczystość wyceniana jest indywidualnie. Dlatego skontaktujcie się z nami aby opowiedzieć o Waszych ślubnych planach i marzeniach a my przygotujemy indywidualną wycenę: .
SPRAWDŹ TERMIN I OFERTĘ