Próba przed ślubem humanistycznym

W dniu poprzedzającym amerykańskie wesele Para Młoda, rodzice oraz osoby zaangażowane w organizację wesela spotykają się na próbie oraz kolacji. W Polsce taka sytuacja, to ogromny wyjątek, jako obowiązkowe przyjęło się wykonanie próbnego makijażu czy fryzury, aniżeli próba samej uroczystości. Jednak zdarza się, że Para Młoda prosi o próbę generalną przed ślubem humanistycznym. Czemu zatem taka próba służy? Czy warto?

Ślub humanistyczny – próba przed ceremonią

ślub humanistyczny w Polsce
Fot. Karolina Bulanowska. Slub humanistyczny w plenerze

Dla narzeczonych sam ślub, to często chwile pełne stresu i niepewności.

A to dlatego, że są tego w centrum uwagi. Będą wypowiadali słowa przysięgi, prosto z serca, pełne osobistych przeżyć i marzeń, nie tylko przy swojej ukochanej osobie, ale także w gronie swoich Gości. Dlatego też, że sam czas przygotowania i cała organizacja tego dnia, to wiele spraw i kwestii, z którymi mierzą się po raz pierwszy w życiu… a jednocześnie te sprawy, jako całość, mają dać obraz pięknej, wymarzonej ceremonii ślubu humanistycznego. Kolejnym powodem niepewności może być fakt, że są pod presją czasu, każdy etap przygotowań musi być przemyślany i umówiony na konkretną godzinę, tak by ze wszystkim zdążyć do czasu samej uroczystości. W tej kwestii niezastąpiona może okazać się pomoc koordynatora weselnego, który w pełni zaopiekuje się Wami w dniu ślubu, a Wy bez obaw będziecie mogli cieszyć się tym dniem!

ślub humanistyczny w plenerze
Fot. Karolina Bulanowska. Miejsce na slub humanistyczny Katowice

Najważniejszą sprawą jest to, byście na miejscu zaślubin byli wcześniej, więc taka próba musi być wpisana w scenariusz ślubu, tak byście bez pośpiechu mieli czas na przećwiczenie przebiegu ceremonii.

Mistrz Ceremonii Ślubnych
Fot. Karolina Bulanowska. Mistrz Ceremonii Slubnych Katowice

Jak widzicie na fotografiach dołączonych do tego artykułu, taka próba, to absolutne rozładowanie stresu i towarzyszących Wam emocji W tej miłej atmosferze rozwiejecie wszystkie Wasze wątpliwości, tak by już podczas ceremonii być w równowadze i harmonii ze sobą. Nasi Mistrzowie Ceremonii są profesjonalistami, którym w pełni możecie zaufać oraz powierzyć Im przebieg ceremonii. Bliżej poznacie Ich tutaj: https://slubsymboliczny.pl/pl/mistrz-ceremonii.

Mistrz Ceremonii Ślubnych Katowice
Fot. Karolina Bulanowska. Mistrz Ceremonii Slubnych slask

A my tak lubimy nazywać Mistrzów, którzy należą do naszego zespołu: „ …dostojny a jednocześnie otwarty, skupiony i jednocześnie uśmiechnięty, wymawiający słowa, które docierają do najgłębszych zakamarków serc. Patrzący Parze Młodej w oczy aby poza słowami przekazać to co nienazwane. Empatycznie reagujący na ich łzy wzruszenia, dłuższe przerwy w wypowiadaniu przysięgi małżeńskiej. Emanując spokojem daje im poczucie bezpieczeństwa i błogości trwającej chwili. Z zaangażowaniem a jednocześnie z lekkością prowadzi ich przez kolejne etapy uroczystości.”

Na czym dokładnie polega próba ślubu humanistycznego?

Macie możliwość przećwiczenia tego, co wydarzy się na ślubie. Przejdziecie jako Narzeczeni do miejsca, gdzie będzie odbywała się Wasza ceremonia, staniecie przed Celebrantem, który serdecznie Was oraz Waszych Gości powita w tych pięknych okolicznościach. Dowiecie się, kiedy będzie czas, by usiąść, kiedy czas na Wasze osobiste przysięgi, na wymianę obrączek, a także na wykonanie rytuału ślubnego.

Mistrz Ceremonii Ślubnych Kraków
Fot. Karolina Bulanowska. Proba slubu humanistycznego

Możecie też poprosić Waszych drużbów, rodziców, dzieci, by zajęli swoje miejsca. A jeśli mają podczas ślubu przypisaną jakąś konkretną rolę, np. prowadzenie Panny Młodej, sypanie kwiatów, podanie obrączek, przemówienie, to jest to też czas na kilka wskazówek dla Nich, by uniknąć niepotrzebnych nieporozumień i zaoszczędzić Im stresu.

Celebrant Ślubny Małopolska
Fot. Karolina Bulanowska. Slub humanistyczny w plenerze
Czy z próbą, czy bez – pamiętajcie bądźcie sobą, a wszystko będzie tak, jak być powinno.

Jest to czas w pełni dla Was, wtedy zapoznajecie się z przebiegiem ceremonii, ale także obserwujecie siebie nawzajem. Dlatego taka próba, to oczywiście nie jest odwzorowanie w 100% tego, jak będzie wyglądała Wasza uroczystość. To tylko omówienie głównych punktów, konkretny zarys, przećwiczenie formuły, tak byście mieli pogląd na to, jak może wyglądać uroczystość zaślubin. Mistrzowie Ceremonii na pewno nie zdradzą całego przebiegu, byście jednak mogli tę chwilę przeżyć w pełni, wśród wszystkich zebranych Gości.

Mistrz Ceremonii Ślubnych szkolenie
Fot. Karolina Bulanowska. Mistrz Ceremonii Slubnych Krakow

Czy próba przed ślubem, to dobre rozwiązanie dla nas?

Zróbcie to, jeśli czujecie, że da Wam to poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Jeśli w Waszych głowach pojawia się ryzyko jakiegokolwiek niepowodzenia i niepewności. Próba jest po to, by nadać porządku, byście w pełnym skupieniu i z uwagą mogli celebrować to ważne wydarzenie.

Celebrant Ślubny slask
Fot. Karolina Bulanowska. Slub symboliczny Krakow

Czy z próbą, czy bez – pamiętajcie bądźcie sobą, a wszystko będzie tak, jak być powinno. Są to chwile pełne wzruszeń i radości, więc nie tłumcie swoich emocji. To ma być Wasz wymarzony dzień - będzie najpiękniej!

SPRAWDŹ TERMIN I OFERTĘ