Ślub humanistyczny tylko we dwoje - rozpieśćcie się tego dnia z wielką czułością!

Czym więc jest ślub we dwoje? Ucieczką?

W głęboko zakorzenionych schematach w naszych głowach ceremonia ślubna tylko we dwoje, to niejako ucieczka od tradycji. Naszym zdaniem, nie jest to walka z dawno przyjętą normą i obrzędem ślubu. Naszym zdaniem, to zupełnie nowe spojrzenie na temat ślubów. Coś niezwykle intymnego, coś gdzie miłość ma wyjątkowe miejsce, zasiada między dwojgiem zakochanych bez presji, bez pośpiechu, bez oczekiwań. Jest taka jak jest między nimi na co dzień. Ważna, bez ograniczeń i na pierwszym planie.

ślub humanistyczny kraków
FOT. Magdalena Tarach. Ślub humanistyczny w plenerze.

Od kilku lat w Polsce, dyskretna celebracja miłości i bliskości tylko we dwoje, cieszy się coraz dużym zainteresowaniem.
Pary Młode coraz częściej decydują się na ten krok, gdyż:

  • są bardzo świadomi swoich uczuć,
  • chcą przeżyć tę chwilę jak najbardziej intymnie i głęboko,
  • chcą prosto z serca, bardzo swobodnie wypowiedzieć wzruszające słowa przysięgi małżeńskiej, której wagę słów znają tylko Oni,
  • chcą mieć swoją bezwzględną uwagę i skupienie,
  • chcą sfokusować się na sobie i na tym, co między nimi najważniejsze,
  • pragną móc być "tu i teraz" z wielką uważnością.

Dlaczego ślub humanistyczny tylko we dwoje?

Niezwykle czasochłonna i nierzadko długotrwała organizacja przyjęcia wymaga ogromu cierpliwości ze strony Młodej Pary. Ślub z rozmachem, z tłumem Gości - z tym jeszcze do niedawna wiązały się polskie śluby. Wiele ludzi natomiast, nie czuje klimatu hucznego, biesiadnego wesela, poprzedzonego ślubem, na którym są w centrum uwagi wszystkich Gości. Czują się przytłoczeni tą rolą.

Warto wspomnieć także o aspekcie finansowym - jako Nowożeńcy nie musicie inwestować dużego budżetu organizując ślub we dwoje. Oszczędza to Wam również mnóstwo stresu i niepokoju, co bywa determinantą do zmiany kierunku Waszej uroczystości.

ślub humanistyczny  katowice
Fot. Lucky in Love. Ślub humanistyczny na plaży.

A co po ceremonii zaślubin?

To Wasza decyzja - zróbcie to, z czym czujecie się najlepiej. Propozycją do rozważenia jest zaszycie się w małym domku w zaciszu gór, skorzystanie z opcji relaksu w pobliskim SPA czy spacer na romantyczną kolację. Możecie również zaszaleć, tak by rozładować napięcie po dniu pełnym emocji - np. skacząc na bungee czy lecąc balonem nad miastem.

Słowo "human", czyli człowiek kieruje skupienie na ludzi. W dniu ślubu najważniejszymi ludźmi jesteście Wy.

Na ślubie humanistycznym wszystko jest o Was, i co najważniejsze - dla Was. Tworzycie własne zasady, oparte na wyznawanych przez Was wartościach. Bez sztywnych ram i przyjętych reguł. Ten dzień jest w pełni spersonalizowany, a na pierwszym planie są Wasze uczucia.

Ważne, żeby decyzja o ślubie humanistycznym tylko we dwoje, była Waszą wspólną decyzją.

ślub humanistyczny warszawa
Fot. Magdalena Tarach. Ślub humanistyczny we dwoje.
ślub humanistyczny warszawa
Fot. Magdalena Tarach. Ślub humanistyczny we dwoje.

Świadkami Im natura, wiatr i śpiew ptaków…

Żyjemy w czasach ogromnego pędu, ale chwilę temu codzienność wielu z nas przybrała nową formę porządku. Przyszedł czas na zauważenie i wsłuchanie się w siebie, w swoje potrzeby i pragnienia. Na przewartościowanie wielu kwestii, na zwolnienie. Na znalezienie równowagi i balansu. Na skupienie się na chwili obecnej i docenienie małych przyjemności. Na zdefiniowanie tego, co jest naprawdę najważniejsze. Dla wielu z nas, to czas powrotu do korzeni, odkrycie na nowo i doświadczanie piękna natury. A śluby humanistyczne pięknie wpisują się w tę filozofię slow life, więc jeśli to coś, co Wam w duszy gra – nie wahajcie się.

ślub humanistyczny mazowieckie
Fot. Cardiganbrothers. Ślub humanistyczny w ogrodzie.
SPRAWDŹ TERMIN I OFERTĘ