Ślub humanistyczny – wybierz swój styl!

Ceremonia zaślubin w konwencji humanistycznej cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Tak jak wesele możemy, a nawet powinniśmy, tą doniosłą chwilę spersonalizować. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka najpopularniejszych trendów na zbliżający się sezon 2022!

Ślub humanistyczny - pełna personalizacja

ślub humanistyczny w plenerze
Fot. Lucky in Love

Ślub symboliczny (zwany również ślubem humanistycznym), jak żaden inny, daje nieograniczone możliwości personalizacji. Niepowtarzalność ceremonii można uzyskać na kilku płaszczyznach:

 • spersonalizowanego scenariusza,
 • indywidualnej przysięgi małżeńskie,
 • dowolnego rytuału ślubnego,
 • indywidualnego repertuaru muzycznego,
 • udziału osób bliskich,
 • możliwość wyboru Mistrza Ceremonii Ślubnych,
 • dowolnej lokalizacji,
 • terminu i godziny ślubu (bez ograniczeń).

Do tego oczywiście dochodzi również dowolność stylu dekoratorskiego, o który opowiemy za chwilę trochę więcej.

Co determinuje wybór stylu ślubu humanistycznego?

Dobierając styl ślubu humanistycznego, w pierwszej kolejności, zapytajcie siebie - co lubicie? Jaki jest Wasz styl na co dzień a jaki chcielibyście uzyskać w dniu ślubu? Aby w dniu ślubu, wszystko ze sobą współgrało, pomyślcie o tym, zanim jeszcze wybierzecie miejsce na ślub humanistyczny. Styl miejsca w znacznym stopniu może determinować styl uroczystości. Większość ślubów humanistycznych odbywa się w plenerze co na szczęście, w dużej mierze daje wiele swobody w aranżacji miejsca na zaślubiny. Pamiętajcie jednak, że planując ślub w plenerze, zawsze powinniście mieć alternatywę na wypadek niepogody. O tym jak wybrać idealne miejsce na ślub symboliczny i zadbać o plan B, nagraliśmy film.

Dobierając styl ślubu humanistycznego, w pierwszej kolejności, zapytajcie siebie - co lubicie

Który styl będzie zatem najlepszy dla Was?

Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami – jako Para – najważniejsze, aby styl był bliski temu, co jest dla Was najbliższe sercu. Jeśli bujacie w obłokach i uwielbiacie książki, to może warto zorganizować ślub stylizowany (np. na ulubioną epokę). A jeśli wolicie ciepło kominka i spokój, to może idealnym klimatem będzie rustykalna chata góralska, gdzieś daleko na tatrzańskiej hali. Pamiętajcie, że to wyjątkowa chwila, która ma cieszyć nade wszystko Was!

 

 

Ślub humanistyczny w stylu boho

Uroczystość w tym klimacie to kwintesencja obcowania z naturą. Taki ślub świetnie jest przygotować w lesie, ukrytym zakątku ogrodu, bądź w parku. Dekoracje nie muszą być pełne przepychu, lecz spójne z otaczającą nas atmosferą miejsca. Naturalne walory miejsca same w sobie będą stanowiły niezwykłą aranżację. Do tego zwiewna suknia ślubna i nie zobowiązujący garnitur. Dodatki koniecznie wykonane ręcznie. Ważne aby było luźno i wygodnie.

ślub humanistyczny w stylu rustykalnym

W stylizacji rustykalnej postawimy na drewno w jego naturalnej postaci lub wręcz nawet postarzałej. Nie powinno zatem zabraknąć plastrów drewna, pieńków drzewa, drewnianych beczek i skrzynek. Minimalistyczna papeteria ślubna, wykonana na surowym kartonie, pięknie wpisze się w ten styl. Rustykalna uroczystość zaślubin w stodole lub na drewnianym pomoście za stodołą będzie idealnym sielskim rozwiązaniem.

ślub humanistyczny w stylu glamour

Kiedy myślimy o stylu glamour przed oczami pojawia się nam miejsce z błyszczącym podestem, długim personalizowanym dywanem, kipiącymi bogactwem olbrzymimi aranżacjami kwiatowymi, mieniącymi się kryształami i wszystkim co sprawia wrażenie bogactwa. Podstawowa kolorystyka to oczywiście złoto, srebro, biel i bardzo często kolor czarny. Ważne by pomimo nadmiaru luksusu, który jest wyznacznikiem tego stylu umieć w nim zachować klasę. Bo styl glamour to wyrafinowana elegancja a nie przepych dla przepychu.

ślub humanistyczny w stylu romantycznym

Ciepły piasek pod Waszymi stopami, w tle cichy szum morskich fal a na horyzoncie zachód słońca. Grono najbliższych przyjaciół, ognisko i zabawa przy dźwiękach gitary. Tak moglibyśmy wyobrazić sobie ślub w stylu romantycznym. Bukiet panny młodej powstał z polnych kwiatów. Obrączki, którymi wymieniacie się na ślubie, zrobiliście własnoręcznie, skręcając kawałek struny z gitary lub z rzemyka, który nosicie od kiedy poznaliście się na wakacyjnym wyjeździe.

ślub humanistyczny w stylu industrialnym

Surowe otoczenie opuszczonej fabryki, ceglaste wnętrza starego browaru to te miejsca, które będą pasowały do ceremonii ślubu symbolicznego w stylu industrialnym. Architektura postprzemysłowa charakteryzująca się prostotą i minimalizmem przypadnie do gustu tym z Was, którzy szukają czegoś zupełnie innego niż sielski plener czy bogate aranżacje. W tym przypadku mniej znaczy więcej… więcej przestrzeni, więcej niezależności, więcej zaskoczenia w oczach gości.

ślub humanistyczny stylizowany na np.: baśniowy, lata 20-te itp.

Stylizowana uroczystość zaślubin to ogromna uczta doznań dla Pary Młodej oraz zaproszonych gości. W tym przypadku warto zadbać o najdrobniejszy szczegół aby pokreślić planowaną stylizację. Jeśli chcemy przenieść gości w czasie to dobrym pomysłem będzie zaproszenie ich do współtworzenia stylizacji poprzez odpowiedniego rodzaju dodatki do stroju. Przykładowo mogą to być sznury pereł dla pań, stylowe kapelusze dla panów.

Hitem ostatnich sezonów jest łączenie stylów. Doświadczony Wedding Planner na pewno zaproponuje Wam ciekawe rozwiązania a kreatywny florysta przygotuje aranżacje, która stworzy niepowtarzalny styl Waszego ślubu.

Pokażcie Wasz styl w najdrobniejszym detalu.

Aranżacja florystyczna miejsca zaślubin, obejmująca drobne kompozycje w ramach florystyki osobistej (bukiet ślubny, kwiaty do butonierki, bransoletka kwiatowa, szkatułka na obrączki) ale również całe scenografie florystyczne, to zdecydowanie najbardziej widoczny element stylu. Florystyka ślubna potrafi zdziałać cuda. To właśnie kwiaty wraz z innymi dekoracjami (stylowe krzesła, dywan, heksagon itp.), w największej mierze tworzą tzw. efekt wow, widoczny już na pierwszy rzut oka.

Innymi elementami, w których warto podkreślić styl ślubu symbolicznego są:

 1. oprawa muzyczna na ślub
 2. suknia ślubna i dodatki
 3. garnitur ślubny i dodatki
 4. sukienki dla druhen
 5. garnitury dla drużbów
 6. ubiór Mistrza Ceremonii Ślubnych
 7. przemowa Mistrza Ceremonii Ślubnych
 8. dodatkowy rytuał ślubny
 9. papeteria ślubna
 10. atrakcje dodatkowe na ślub.
Mistrz Ceremonii Ślubnych
Fot. Zuzanna Karetta

Najpiękniejszy styl ślubów humanistyczny?

Najpiękniejszy ślub humanistyczny to ślub w stylu, który idealnie pasuje do Was i do miejsca zaślubin. Jeśli na co dzień lubicie otaczać się naturą, cenicie prostotę i minimalizm, wybierzcie miejsce na ślub w plenerze i zadbajcie o jego aranżacje w stylu rustykalnym, boho lub romantycznym. Jeśli natomiast marzycie aby dzień ślubu był niezwykle stylowy i elegancki, pomyślcie o stylu glamour lub klasycznym. Tego rodzaju style równie dobrze wpisują się w plener, o ile otoczenie jest stosownie przygotowane. Możecie również rozważyć styl industrialny lub miejski, które świetnie wpisuje się w stylowe lokalizacje miejskie. A jeśli w dniu ślubu chcielibyście naprawdę zaszaleć, to wybierzcie ślub stylizowany np. na motyw z baśni Alicja w Krainie Czarów lub na szalone lata 20-te. Inspiracją może być Wasz ulubiony film, muzyka, książka, podróże lub wspólne hobby. Dzień ślubu to przede wszystkim Wasz dzień a więc niech będzie taki o jakim marzycie!

SPRAWDŹ TERMIN I OFERTĘ