Ślub symboliczny, czy warto inwestować w jego dekoracje?

Czy podczas ślubu symbolicznego dekoracje mają być także symboliczne, a może w ogóle nie warto zajmować się tą kwestią? Cóż, ta zabawna gra słów nabiera jeszcze szerszej wielowarstwowości, kiedy po prostu zapytamy sami siebie o własne potrzeby.

Ślub humanistyczny – pokaż swój styl

ślub humanistyczny w polsce
Fot. Studio Powroty. Ślub humanistyczny jesienią.

Ślub humanistyczny to wyjątkowa uroczystość, bo już z definicji jest wydarzeniem pozbawionym pewnych ograniczeń – nie oznacza to jednak, że pozbawiony samej duchowości. Symboliczna uroczystość zaślubin jest wręcz pełna naszej duszy. Podczas niej możemy, w sposób wyjątkowy, podzielić się cząstką siebie z najbliższymi. Zatem jeśli dekoracje są bliskie naszemu sercu, to pokażmy swój styl. Podstawową zasadą w tworzeniu koncepcji swojego ślubu (nie tylko humanistycznego) jest przecież bycie w harmonii z całą oprawą. Doradzajmy się stylisty czy dekoratora, ale nie dajmy sobie nic narzucać.

Symboliczna uroczystość zaślubin jest wręcz pełna naszej duszy

Ślub humanistyczy dla „deco pesymistki”

ślub humanistyczny w plenerze
Fot. Red Fern Story. Krzesła na ślub humanistyczny

Jeśli nie jesteś przekonana do dekoracji podczas swojego ślubu albo po prostu w miejscu zaślubin nie wiele trzeba ingerencji (np. z uwagi na naturalne warunki), to pamiętaj o kilku kwestiach, które mają wyłącznie wymiar praktyczny. Są nimi między innymi krzesła. Jeśli zapraszasz na zaślubiny gości, to one podczas ceremonii z pewnością się przydadzą. Jeśli uroczystość odbywa się w plenerze to mogą je naturalnie zastąpić nawet wystające konary drzew lub zwykłe ławki.

Ważnym elementem wyposażanie przestrzeni na ślub symboliczny, może być też podium dla Mistrza Ceremonii Ślubnych lub stolik. Z pewnością poprawi to jego komfort pracy a Wam pomoże zrealizować wybrany rytuał ślubny (np. rozpalenie świecy jedności).

Ślub symboliczny dla „deco optymistki”

ślub humanistyczny w plenerze
Fot. Zuzanna Karetta. Dekoracje na ślub humanistyczny

Jeśli wiesz co robić i masz cały koncept w głowie, to połowa sukcesu. Jeśli chcesz zrobić wszystko sama, to z pewnością z pomocą przyjdzie Ci wypozyczalnia dekoracji. Asortyment wypożyczalnie nierzadko jest pełen dodatków z duszą czy nawet historią, których nie musisz kupować, a wystarczy, że wynajmiesz.

Ślub symboliczny dla Pary, która chciałaby przyozdobić miejsce swojej uroczystości może okazać się wręcz genialną formą autoekspresji. Jeśli zawsze kochałaś rock and roll’a, a nie zawsze mogłaś się podzielić swoją dziką duszą, to rób to właśnie podczas ślubu! Hardrockowa skórzana kurtka, czarne dodatki (świece czy nawet dywan)… może w tle Twoja ulubiona gitar elektryczna? Zadbaj po prostu, aby dekoracje były cząstką Ciebie.

Ślub humanistyczny dla „deco konserwatystki”

lub humanistyczny pod namiotem
Fot. Pieczko Pietras. Namiot na ślub humanistyczny

Jeśli jesteś bardziej konserwatywna, a chciałabyś mieć dekoracje, ale tak naprawdę nie wiesz do końca jakie - to zaufaj dekoratorce lub florystce. Nie daj się zdominować, ale również pamiętaj, że dekorator chce dla Ciebie dobrać najlepsze rozwiązanie i zna się na swojej pracy! Z pewnością profesjonalista nie dość, że otworzy Ci głowę na najnowsze trendy, to być może wspólnie uda Wam się opracować koncept. Daj się poznać, opowiedz coś o sobie. Na pewno dekoratorowi pomoże to odnaleźć cząstkę Ciebie w dekoracjach, a następnie zobaczą ją Twoi bliscy.

Powodzenia w odszukiwaniu własnego idealnego konceptu ślubu symbolicznego!

SPRAWDŹ TERMIN I OFERTĘ