Historia poznania na ślub humanistyczny.
Uroczystość ślubna może przyjąć różny charakter – niezwykle romantyczny, wzruszający, podniosły, bądź z nutką humoru i pełna łez, oczywiście tych ze śmiechu. Może zawierać różne personalizowane elementy, na które Zakochani wyrażają zgodę i czują w sercu, że „to Ich” - jak np. osobista przysięga ślubna, indywidualnie dopasowany rytuał ślubny, oprawa muzyczna, przemowa Gości, czy właśnie wspomniana wyżej - historia miłości. A ta, jak wiemy, jest zawsze absolutnie wyjątkowa, bo jedyna taka, w której głównymi bohaterami jest Para Młoda! Czy było to spotkanie w codziennych okolicznościach czy kadr iście filmowy, to tak właśnie miało być - by mogli się spotkać, rozkochać w sobie i ślubować sobie miłość!
Historia Waszego poznania to wspaniała niespodzianka dla Waszych gości, którzy są niezwykle wsłuchani w całą opowieść, jak i pamiątka na lata dla Was.
Jak napisać historię poznania na ślub humanistyczny?
Historia Waszej miłości, to nic innego jak niepowtarzalna opowieść o przepięknym uczuciu przelana na papier i odczytana podczas ceremonii zaślubin, w której towarzyszą Wam Wasi najbliżsi.
Cofnijmy się zatem do dnia.. no właśnie - do tego pamiętanego dnia, gdy ujrzeliście siebie po raz pierwszy! I kiedy to wszystko się zaczęło!
I choć aż trudno uwierzyć, że nasze dalsze losy mogą być zależne od jednej niepozornej decyzji, np. chwili rozmowy czy spojrzenia, to właśnie tak rodzi się miłość!
W centrum handlowym, na wakacjach, w pracy? A może Waszym spotkaniem zarządził przypadek, np. opóźniony lot czy spontaniczne spotkanie u znajomych - ale przecież wiemy, że przypadki nie istnieją i właśnie tak miało być!
W historii warto opisać, jak się poznaliście, jak rozwijała się Wasza relacja i co jest dla Was najważniejsze w związku. Warto opowiedzieć historię w sposób szczery i emocjonalny, aby zgromadzeni Goście mogli poczuć, jak silna i nierozerwalna jest Wasza miłość.
Opiszcie okoliczności tego spotkania – gdzie na siebie wpadliście, co do siebie nawzajem powiedzieliście, i najważniejsze – co poczuliście? Czy to pierwsze spotkanie na tyle zapadło Wam w pamięć, że przez najbliższe dni nie mogliście przestać o sobie myśleć? A może od tamtego pamiętnego spotkania jesteście już nierozłączni aż po dziś dzień? Jak rodziło się Wasze uczucie? Jak wyglądały pierwsze randki? Kto Wam towarzyszył podczas tych pierwszych miłosnych zawirowań – przyjaciółka, której się zwierzałyście a może dobry kumpel z pracy, który namawiał, żebyś wreszcie do Niej zadzwonił? Możecie wspomnieć o tym, jak poznaliście swoje rodziny, znajomych. Wasze pierwsze wspólne podróże, zamieszkanie razem. Wszystko to, co jest dla Was ważne, kiedy wspominacie tamte czasy oraz wszystko to, czym chcielibyście się podzielić.
Historię poznania możecie napisać wspólnie, może napisać każde z Was osobno (nie dzieląc się treścią z drugą osobą) bądź możecie opowiedzieć ją nam, a my podczas pracy nad Waszym scenariuszem ślubu symbolicznego, ubierzemy tę historię w słowa najpiękniej jak potrafimy.
Kiedy zdecydujecie, że każdy z Was pisze historię poznania indywidualnie, to zdarza się, że Panna Młoda, i Pan Młody nieco inaczej spostrzegli ten moment poznania i dochodzi do pewnych różnic w całej tej historii. Jako, że Para nie wymienia się treścią tych listów wcześniej, to pojawia nam tutaj element humorystyczny, a zarazem niezwykle ciekawy i wciągający dla Was samych, jak i dla Gości. Pamiętajcie, że emocje, które pojawiły się w momencie poznania mocno determinują to, jak ona została przez Was odebrana i to, że będzie się ona delikatnie różnić nie jest niczym kłopotliwym. To może być dla Was bardzo interesujące przeżycie, jeśli wcześniej nie rozmawialiście o tej chwili poznania z takimi szczegółami.
Historia Waszego poznania, mimo, że pewnie doskonale znana większości Waszym Gościom, jest niezwykle wyjątkowym skrawkiem podczas ceremonii - to wspaniała niespodzianka dla Gości, którzy są niezwykle wsłuchani w całą opowieść, jak i pamiątka na lata.
Kto powinien przedstawić historię miłosną na ślubie symbolicznym?
Zacznijmy od tego, by umiejscowić moment czytania historii w całym scenariuszu ślubu. Więc.. Ceremonię zaślubin prowadzi Mistrz Ceremonii Ślubnych, całość ceremonii polsko-języcznej zajmuje ok. 20-40 minut (międzynarodowa, wymagająca tłumaczenia oczywiście dłużej - ok. 45 minut – 1h). Dlatego też, my ze swojej strony, sugerujemy miejsca siedzące - krzesła dobrane do stylu uroczystości, co ważne, podczas odczytywania historii - Para Młoda wcale nie musi siedzieć plecami do Gości - może bokiem, przodem, wszystko zależy od preferencji.
Po powitaniu przez Celebranta Pary Młodej oraz Gości, wszyscy zajmują miejsca siedzące. Następuje moment, kiedy Goście poznają historię miłosną Pary.
Może ją odczytać właśnie Mistrz Ceremonii, jeden ze Świadków...
… bądź po prostu Gości – który nierzadko występuje również w całej historii poznania.
Ale... może to być niezwykle emocjonujące odczytanie nawzajem listów przez samą Młodą Parę.
Momentem, który Goście na pewno zapamiętają na długo będzie fakt, że zostaną wyczytani – odnajdą siebie w całej historii Waszego poznania.
Po odczytaniu historii następuje podniosły i uroczysty moment, podczas którego Mistrz Ceremonii prowadzi dłuższą, główną przemowę.
Miłosne listy odczytane podczas ceremonii…
To niezwykła pamiątka na lata i choć nie jest to obowiązkowy element ślubu humanistycznego, to jeśli po przeczytaniu tego artykułu poczuliście, że chcecie to zrobić, to idźcie za głosem serca. Podzielenie się tą historią z Gośćmi przyniesie na pewno ogrom wzruszeń i wywoła mnóstwo uśmiechów na twarzach zgromadzonych Gości. Moment odczytywania przynosi wiele, niesamowitych emocji. Warto postawić na przeżycia, które zostaną w pamięci na zawsze.
A my, już nie możemy się doczekać kolejnych historii naszych Młodych Par, bo choć znamy ich już tysiące, to nie ma i nie będzie drugiej takiej samej!